..:: Programy Madar :: E-deklaracje

e-Deklaracje MADAR 5.0

program e-Deklaracje do prowadzenia firmy e-Deklaracje to darmowy program, który pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do standardowego przygotowania formularzy podatkowych oraz deklaracji. W szczególności ułatwia pracę płatnikom VAT. Dzięki aplikacji dostęp on-line do urzędów elektronicznych jest stały i praktycznie nieograniczony przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.

Jak wystawić e-deklarację? Elektroniczny PIT, CIT i VAT Książka Przychodów i Rozchodów

Deklaracje MADAR

E-Deklaracje to program służący do wypełniania i drukowania formularzy podatkowych oraz innych druków, występujących w ramach działalności gospodarczej między innymi: VAT-7, PIT-4R, PIT-11, VAT-UE, bilans, rachunek wyników - a ponadto bezpieczne i proste w obsłudze narzędzie do elektronicznego wysyłania deklaracji podatkowych PIT i VAT bezpośrednio z poziomu programu.
Dane podatkowe mogą być pobierane z pozostałych modułów systemu, lub wpisywane ręcznie - co pozwala na zastosowanie programu również jako uzupełnienie używanego programu księgowego czy płacowego.

Co daje program?

Program e-Deklaracje pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do standardowego przygotowania formularzy podatkowych oraz deklaracji. W szczególności ułatwia pracę płatnikom VAT. Dzięki aplikacji dostęp on-line do urzędów elektronicznych jest stały i praktycznie nieograniczony przez 24h/dobę, 7 dni w tygodniu. Przynosi ponadto oszczędności finansowe, poprzez wyeliminowanie konieczności drukowania deklaracji dla Urzędów, zakupu kopert i znaczków oraz dokonywania opłat za przesłanie deklaracji drogą tradycyjną.

Jak działa

Proces składania deklaracji elektronicznych przebiega w pełni automatycznie:
  1. Deklaracje mogą być przygotowane przez pracowników odpowiednich działów: księgowego, finansowego, kadrowego - w taki sam sposób jak tradycyjne deklaracje, a dzięki powiązaniu z innymi modułami programu - ogranicza się możliwość powstawania błędów podczas wypełniania dokumentów urzędowych.
  2. Podpisywanie i wysyłka do urzędu może być wykonywana przez osobę uprawnioną, posiadającą podpis kwalifikowany.
  3. Generowanie deklaracji w postaci pliku xml odbywa się wewnątrz aplikacji, jest elementem modułu e-deklaracje.
  4. Potwierdzenie złożenia deklaracji jest przesyłane natychmiast po wysłaniu deklaracji.
  5. Wszystkie deklaracje oraz e-deklaracje zapisywane i przechowywane są w programie. Ponadto w przypadku e-deklaracji przechowywane są odpowiednie identyfikatory, wraz z Urzędowym Potwierdzeniem Odbioru.
  6. Wprowadzenie znaczników ułatwia także monitorowanie stanu realizacji sporządzonych deklaracji.
  7. System szyfrowania danych oraz kontroli dostępu i różne poziomy uprawnień dostępu do deklaracji zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dokumentów przesyłanych za pośrednictwem aplikacji.
Pracę z aplikacją można rozpocząć od momentu zainstalowania - nie wymaga wdrożenia.

Możliwości

Program e-Deklaracje MADAR ułatwia i przyspiesza proste prace księgowe, pozwalając na:

Wysyłka elektroniczna

Program umożliwia wystawianie i wysyłanie drogą elektroniczną następujących deklaracji: Najważniejsze wystawiane dokumenty:
VAT 7, CIT 8, PIT 4R, PIT 28, bilans, rachunek zysków - porównawczy, rachunek zysków - kalkulacyjny, VAT UE.

Czy warto korzystac z programu?

Na stronach MF e-deklaracje.gov.pl dostępne są formularze interaktywne, które można wypełnić i wysłać drogą elektroniczną do Urzędu. Jest kilka powodów, dla których wszystkie inne deklaracje (poza osobistym rozliczeniem rocznym) znajdują się w naszej firmie w jednym programie.
  1. Zaoszczędzamy czas - na wprowadzaniu danych, wyszukiwaniu deklaracji, korektach i zestawieniach zbiorczych.
  2. Wygoda - wystawiam, sprawdzam - korzystając z danych wprowadzonych do programu płacowego w przypadku PIT-4R, PIT-40, PIT-11.
  3. Przejrzystość - na liście widoczne są wszystkie deklaracje z danego okresu - w postaci nazwiska + deklaracji + kwoty. dodatkowa informacja, czy PIT wysłany, zapłacony i czy otrzymane zostało potwierdzenie.

Dostępność modułu e-deklaracji w innych programach


W programie Madar 7 dostępny jest moduł wystawiania i wysyłki deklaracji. Pola w deklaracjach sa wypełniane automatycznie, na podstawie wprowadzonych danych w modułach: Teraz "w chmurze" pełna księgowość internetowa - 50 zł za użytkownika / miesiąc.

Madar 7 w chmurze

E-deklaracje można wystawiać też w innych programach: Deklaracje są również dostępne na portalu invoicer.pl - fakturowanie i księgowość
- na razie bez możliwości wysyłania elektronicznie.

Portal invoicer.pl

Interaktywne formularze do wypełniania deklaracji

Formularze interaktywne są to formularze w postaci pliku *.pdf, które można wypełnić, zapisać, wydrukować i wysłać.

Należy pamiętać, że niektóre formularze interaktywne dla dokumentów elektronicznych mogą wymagać podpisania kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Formularze interaktywne dostępne są na stronach Ministerstwa Finansów e-deklaracje.gov.pl, gdzie można je wypełnić, wydrukować i wysłać drogą elektroniczną do Urzędu Skarbowego.

Struktura wysyłanych e-deklaracji

Deklaracje wysyłane drogą elektroniczną są plikami w postaci plików *.pdf. Przed wysłaniem e-deklaracji do Urzędu Skarbowego są podpisywane za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Istnieją szczegółowe wytyczne dotyczące budowy pliku *.pdf, które zawarte są w tzw. schemach deklaracji - pliki *.xml.

Schemy możemy znaleźć m.in. na stronach:darmowy program do wystawiania deklaracji

 

program do wypełniania deklaracji, e-deklaracje PIT i VAT